SZUKAJ:
szukaj

Strażacy odznaczeni medalami
2018-05-07 12:03:40
3 maja, święto uchwalenie Konstytucji  w tym roku w Gminie Chłopice było podwójnie celebrowane za sprawą wręczenia medali członkom Ochotniczych Straży Pożarnych z okazji Patrona Strażaków Św. Floriana.

Organizatorem wydarzenia był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Chłopicach oraz OSP Chłopice.  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. Jacka Książka w kościele pw. Najświętszej Marii Panny  w Chłopicach.  Udział w niej wzięli, mi.in Wójt Gminy Chłopice Andrzej Czyż,  Sekretarz Gminy Chłopice Marzena Blok, Andrzej Homa - dyrektor biura senatorskiego Mieczysława Golby, Bogusław Tkaczyk - dyrektor biura poselskiego Mieczysława Kasprzaka, Stanisław Górski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jarosławiu, aspirant Leszek Pelc – dowódca JRG w Jarosławiu, Wacław Ochota – przedsiębiora, główny sponsor Klubu Piłkarskiego „Wiraż Chłopice”, Piotr Ochota - Radny Rady Gminy Chłopice, Wawrzyniec Kościk – Komendant Gminny Związku OSP RP w Chłopicach, Marian Starzecki – były wieloletni Komendant Gminny Związku OSP RP w Chłopicach,  Anna Baran - sołtys wsi Chłopice oraz Franciszek Szawarniak - sołtys wsi Dobkowice, Grzegorz Hamelusz – sołtys wsi Lutków, reprezentanci gminnych jednostek OSP wraz z pocztami sztandarowymi, mieszkańcy Gminy Chłopice.  Muzyczną atmosferę zapewniła orkiestra dęta z Rokietnicy.

Następnie dalsza część wydarzenia odbyła się przy Urzędzie Gminy Chłopice, gdzie wręczone zostały medale za zasługi dla pożarnictwa przyznane uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie.

Złote medale otrzymali:
1) Antoni Smorąg
2) Czesław Mizgiel
3) Franciszek Szawarniak
4) Jan Dańczuk
5)  Jozef Kapłon
6) Kazimierz Nasiewicz
7) Lesław Krupa
8) Mieczysław Pograniczny
9) Mirosław Rokitowski
10) Zbigniew Kowalski

Srebrne medale otrzymali:
1) Alicja Wielgos
2) Antoni Tkaczyk
3) Daniel Ciecirko
4) Dariusz Nasiewicz
5) Grzegorz Hamelusz
6) Grzegorz Kawecki
7) Ireneusz Kozak
8) Jan Lotycz
9) Jan Tarnawski
10) Jan Wróbel
11) Krzysztof Cena
12) Maciej Wota
13)  Mirosław Buczko
14) Piotr Zub
15) Rafał Budzisz
16) Robert Michałowski
17) Robert Wojtowicz
18) Wiesław Pobuta
19) Władysław Bury,
20) Władysław Łowiecki

Brązowy medal otrzymali:
1) Agnieszka Żołnierz
2) Andrzej Bury
3) Andrzej Nietrzeba
4) Daniel Adamarek
5) Dariusz Kozak
6) Grzegorz Kozak
7) Grzegorz Wrucha
8) Jacek Buczan
9) Jacek Wojdyło
10) Janusz Porczak
11) Kamil Hałoń
12) Krzysztof Krupa
13) Krzysztof Lorenowicz
14) Krzysztof Mazurkiewicz
15) Krzysztof Stasiła
16) Krzysztof Wróbel
17) Łukasz Ledwos
18) Łukasz Porczak
19) Marek Kuźniar
20) Mateusz Podwórny
21) Mateusz Prokopowicz
22) Mateusz Tkaczyk
23) Piotr Wota
24) Sebastian Marciak
25) Wojciech Dziadosz

Odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymali:
1) Damian Jaworski
2) Daniel Powroźnik
3) Klaudia Olcha
4) Marek Budzisz
5) Marek Demczyk
6) Piotr Brudek
7) Piotr Ochota
8) Przemysław Kiełt
9) Radosław Wasiuta
10) Sylwester Idzik

 
Odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Monika Maj-Lichończak

 
 
fot. Mirosław Buczko/Monika Maj-Lichończak

 

Czytano: 785 razy
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.
[zamknij]