Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie
ogłasza od dnia 03.08.2023 roku nabór wniosków dla zadań wpisujących się w Program Priorytetowy "Moja Woda" na lata 2020-2024
Podmioty mogące ubiegać się o dofinansowanie oraz szczegółowe warunki dofinansowania z WFOŚiGW w Rzeszowie, określone są w treści Programu Priorytetowego „Moja Woda” oraz w Regulaminie naboru wniosków, stanowiących załącznik do niniejszego ogłoszenia.
W celu złożenia wniosku o dofinansowanie należy:
- Założyć konto na portalu beneficjenta na stronie: https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl/ (nie dotyczy osób posiadających już konto na portalu beneficjenta) w celu pobrania, wypełnienia i przesłania wniosku o dofinansowanie.
Jeśli osoba fizyczna jest beneficjentem programu "Czyste Powietrze" lub wcześniejszych edycji "Moja Woda" należy przy rejestracji konta podać dokładnie ten sam adres mailowy, który był użyty we wcześniej złożonym wniosku dot. w/w programów.
. - Pobrać, a następnie wypełnić aktywny formularz PDF wniosku o dofinansowanie (wersja 3.0.0), dostępny po lewej stronie w zakładce "Programy i konkursy->Formularze wniosków" po zalogowaniu się do Portalu Beneficjenta. Po zakończeniu wypełniania należy sprawdzić poprawność wpisanych danych.
- Wysłać wypełniony formularz wniosku do Funduszu za pomocą "SKRZYNKI PODAWCZEJ - PDF" - dostępnej na portalu beneficjenta po zalogowaniu.
- Wydrukować wypełniony formularz wniosku wraz z załącznikami, podpisać i dostarczyć:
w wersji papierowej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, ul. Zygmuntowska 9
w godzinach jego pracy tj. 7:30 - 15:30
albo
za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Dostarczone (w wersji elektronicznej za pośrednictwem portalu beneficjenta i w wersji papierowej albo za pośrednictwem ePUAP) formularze wniosków muszą posiadać taką samą sumę kontrolną umieszczoną na dokumencie.
Ocenie będą podlegać tylko te wnioski, które wpłynęły w terminie naboru, zostały przesłane za pośrednictwem portalu beneficjenta w formie elektronicznej (aktywny PDF) i została złożona ich podpisana wersja (z tożsamą sumą kontrolną).
O zachowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data jego wpływu do WFOŚiGW w wersji papierowej albo na skrzynkę podawczą Funduszu znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Informujemy również, iż nabór wniosków może zostać zakończony albo wstrzymany, o czym będą Państwo informowani poprzez Portal Beneficjenta https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl oraz stronę internetową https://bip.wfosigw.rzeszow.pl
Informacje w sprawie szczegółów Programu:
e-mail: moja-woda@wfosigw.rzeszow.pl, tel. 17 853 63 61 wew. 140
Moja Woda (wfosigw.rzeszow.pl)
Uprzejmie informujemy mieszkańców, że w dniu 1 sierpnia 2023 r. o godzinie 17.00 w sołectwach gminy Chłopice zostaną uruchomione syreny na czas 1 minuty o ciągłym dźwięku w celu uczczenia 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Uroczystości rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego mają charakter ogólnopolski, gdyż pamięć o bohaterstwie i ofierze Powstańców oraz mieszkańców stolicy jest zobowiązaniem dla całego narodu.
Powstanie Warszawskie trwało 63 dni – do 2 października 1944 roku i było największą akcją zbrojną w okupowanej przez Niemców Europie. Do walk w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. żołnierzy podziemia. Blisko połowa z nich zginęła w walce o suwerenność Polski. Równie ogromne były straty wśród ludności cywilnej – ok. 180 tys. ofiar. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal doszczętnie spalone i zburzone.
Oddajmy hołd bohaterom! więcej
W dniu 26.07.2023 r. w świetlicy wiejskiej w Łowcach odbyły się warsztaty artystyczne pod nazwą "Symbole Narodowe". Uczestnicy wykorzystując takie techniki jak rzeźba w glinie, odlew z gipsu czy filcowanie stworzyli symbole narodowe przekształcając je na inne środki wyrazu artystycznego. Twórcza praca pod okiem profesjonalisty przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.
Warsztaty artystyczne zostały zorganizowane w ramach projektu pn. "Polskości dumo, biało-czerwona". Projekt dofinansowany został w Programie Dotacyjnym "Symbole Narodowe" ze środków Biura Niepodległa.
więcej
Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chłopicach przystąpił do Programu „Korpus Wsparcia Seniorów’ Moduł II Edycja 2023, który zapewnia poprawę bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych, przez zwiększenie dostępu do tzw. "opieki na odległość", a także wsparcie gmin w realizacji świadczenia usług opiekuńczych. Z Programu korzystają Seniorzy powyżej 65 roku życia szczególnie samotni, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia lub mieszkający z osobami, które nie mogą zapewnić wystarczającej opieki.
Opaski bezpieczeństwa są połączone z usługą pomocy z całodobowym centrum monitoringu.
Opaski bezpieczeństwa są wyposażone w:
- sygnał SOS
- detektor upadku,
- czujnik zdjęcia opaski,
- lokalizator GPS,
- funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami
- funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja)
W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, umożliwia połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, pielęgniarka, opiekun medyczny), który podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne, poprosić o interwencje kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej (np. pracownika socjalnego czy opiekunkę środowiskową) lub wezwać służby ratunkowe.
Usługa "opieki na odległość" realizowana w ramach tego Programu jest bezpłatna dla mieszkańców.
Na realizację Programu w roku 2023 Gmina Chłopice otrzymała:
wartość dofinansowania: 14 720,00 zł
całkowita wartość: 18 400,00 zł
więcej