Życzymy owocnej posługi kapłańskiej i samych życzliwych ludzi na swej drodze.
więcej
Dziś, tj. 21 sierpnia 2020 roku podsumowaliśmy projekt "Wyjdź z kokonu". Było to już ostatnie spotkanie z uczestnikami, którzy spotykali się m.in. podczas warsztatów makramy, fotograficznych, grafiki, kulinarnych czy bajkoterapii.
W czasie podsumowania Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa Powitał przybyłych gości m.in Dominikę Osypanko - opiekuna projektu z Centrum Kultury w Przemyślu, dyrektorów szkół i przede wszystkim uczestników projektu.
W dalszej części podsumowania został wyświetlony film, który ukazał całokształt pracy nad projektem, następnie podkarpackie bajki odczytał aktor z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Pan Paweł Sroka.
Na zakończenie Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa wraz z dyrekotrem Gminnego Ośrodka Kultury w Chłopicach Dorotą Tymcio wręczyli certyfikaty i upominki dla uczestników oraz prowadzących warsztaty.
Monika Maj-Lichończak
więcej
Mieszkanka Gminy Chłopice Pani Katarzyna Strawa otrzymała patent oficerski. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
fot. https://wkujaroslaw.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/uroczystosc-w-wku/ więcej
Zapraszamy wszystkich uczestników, którzy brali udział w warsztatach i wszystkich działaniach kulturalno-edukacyjnych na zakończenie projektu, które odbędzie się 21 sierpnia 2020 r. Już w ten piątek o godz.10.00 przy Szkole Podstawowej w Chłopicach.
Na każdego z uczestników czekają upominki. Wszyscy otrzymają między innymi; kubki z logiem projektu.
Do zobaczenia w piątek!
więcej
Aby ubiegać się o stypendium należy wypełnić wniosek ON-LINE na stronie www.stypendia-pomostowe.pl Formularze będą aktywne od 12 sierpnia 2020 r. do 14 września 2020 r. do godz. 16:00.
Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z kompletem załączników należy złożyć w siedzibie Biura LGD w nieprzekraczalnym terminie do 24 września 2020 r.
Kandydat/-tka ubiegający/-a się o stypendium pomostowe w obrębie II segmentu musi spełnić łącznie następujące kryteria:
- ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2020 r. i być maturzystą/-tką z 2020 roku oraz osiągnąć na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90 - algorytm obliczania liczby punktów znajdziesz na stronie:
http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/algorytm/ - zostać przyjęty na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich,
- mieszkać na terenach wiejskich lub w miastach (do 20 tys. mieszkańców) nie krócej niż 2 lata, potwierdzone zameldowaniem,
- pochodzić z rodziny, której dochód na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1 820 zł brutto (dochód wyliczony z czerwca 2020 r.). Gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełno-sprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełno-sprawnością,
- posiadać rekomendację NASZEJ ORGANIZACJI.
Tylko osoby rekomendowane są uprawnione do aplikowania on-line.
Bez rekomendacji złożenie wniosku za pomocą systemu nie będzie możliwe – wniosek zostanie automatycznie odrzucony.
Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi dokumentami właściwymi dla Programu Stypendia Pomostowe dostępnymi na naszej stronie internetowej. Obowiązujące dokumenty to regulamin oraz algorytm potrzebny do obliczania punktów z matury.
Więcej informacji w biurze LGD na ul. Kościuszki 26 w Jarosławiu e-mail – lgd.ztradycjawnowoczesnosc@gmail.com oraz pod nr tel.: (16) 621 90 65
Regulamin i wniosek dostępne na stronie: http://www.ztradycjawnowoczesnosc.pl/stypendia-pomostowe-dyplom-z-marzen-2020-2021,1271.html
więcej
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez Ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej to święto obchodzone corocznie 11 lipca. W tym roku przypada 77. rocznica tzw. Krwawej Niedzieli, gdy na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach. Te tragiczne karty naszej historii zasługują na godne uczczenie w Naszej pamięci, powinniśmy je zachowywać dla następnych pokoleń. 11 lipca to dzień, który jest hołdem dla tysięcy, często bezimiennych pomordowanych Polaków.
W tym roku również mija 75 rocznica spalenia miejscowości Wiązownica i zamordowania jej mieszkańców i okolicznych miejscowości przez OUN – UPA 17.04.1945 r. W dniu dzisiejszym Pan Minister Marcin Warchoł oraz Senator RP Mieczysław Golba wraz z Wójtem Gminy Chłopice Andrzej Homa, a także z Przewodniczącym Komitetu Budowy Tablicy Tadeusz Płachetko oraz Radnym Powiatu Jarosławskiego Pan Andrzej Magdziak w towarzystwie gości z Francji, których rodzina również zginęła z rąk OUN-UPA oddali cześć i pamięć ofiarom. Pod tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa w Wiązownicy złożono kwiaty, zapalono znicze oraz odmówiono modlitwę w intencji osób poległych tego dnia. Następnie w ciszy, skupieniu i modlitwie, zapalono znicze na miejscowym cmentarzu w Wiązownicy gdzie spoczywają ofiary tych krwawych dni.
Rzeź wołyńska pozostaje wciąż bolesną raną w naszej polskiej pamięci, tym bardziej, że bardzo długo była przemilczana i nieobecna. Ojczyzna nigdy nie zapomni o swoich wiernych obywatelach, zamordowanych jedynie za to, że byli Polakami. Musimy pamiętać o ludobójstwie na Wołyniu i o nim przypominać. Nie wolno nam nigdy o tym zapomnieć. Nie wolno nam nigdy zapomnieć o tych, którzy zginęli. Powinniśmy czynić wszystko, aby byli oni godnie upamiętnieni.
Fot.Mieczysław Golba/fb.pl
Czym jest Fundusz Inwestycji Samorządowych?
Odpowiedź na to pytanie udzielili samorządowcy z Powiatu Jarosławskiego , w tym Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa.
Przypominamy, iż Gmina Chłopice otrzymała 726 694 zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych.więcej