Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje o ogłoszeniu IV naboru formularzy zgłoszeniowych w ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych II - wsparcie przedsiębiorców
i pracodawców oraz ich pracowników z subregionu przemyskiego”
Projekt jest skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz pracodawców nie będących przedsiębiorcami, mających swoją siedzibę, oddział lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej na obszarze subregionu przemyskiego woj. podkarpackiego (miasto Przemyśl, powiaty: przemyski, jarosławski, przeworski, lubaczowski) oraz pracowników tych podmiotów, wykonujący pracę na terenie subregionu przemyskiego.
W ramach projektu można uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowe dostępne w Bazie Usług Rozwojowych. Baza Usług Rozwojowych (BUR) to internetowa, ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i skupiająca w jednym miejscu firmy szkoleniowo-doradcze z całego kraju. Administratorem Bazy jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika wynosi 10 000 zł, natomiast poziom dofinansowania (w zależności od wielkości podmiotu) może wynieść nawet 80%.
Formularze zgłoszeniowe w ramach IV naboru do projektu można składać
od 12.09.2024 r. do 25.09.2024 r.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie FEPK.07.09 Rozwój kwalifikacji i kompetencji kadr i jest realizowany na podstawie umowy zawartej przez PARR S.A. z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie
www.funduszuslugrozwojowych2.parr.pl
Biuro projektu:
ul. ks. Piotra Skargi 7/1, 37-700 Przemyśl
mail: uslugirozwojowe2@parr.pl
tel. 16 633 63 88 wew. 1
więcej
📅 2 września Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa uczestniczył w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. prof. Stefana Myczkowskiego w Jankowicach oraz w Szkole Podstawowej im. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w Chłopicach.
🎓 W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Jankowicach Wójt Gminy złożył gratulacje i powierzył stanowisko Dyrektora Szkoły Pani mgr Joannie Kureckiej, życząc jej wytrwałości i wielu sukcesów w pracy zawodowej. Podczas inauguracji Pani Magdalena Opiela oraz Pani Ewa Szylar otrzymały akty mianowania. Gratulujemy awansu i życzymy dalszego rozwoju zawodowego oraz satysfakcji z pracy! 🎉
🎓 Również w Szkole Podstawowej w Chłopicach miała miejsce uroczystość powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły, które objął Pan Janusz Fudali. Życzymy mu pomyślności, trafnych decyzji oraz realizacji ambitnych celów, które przyczynią się do rozwoju placówki.
✨ W ramach inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Chłopicach miało miejsce uroczyste pasowanie na ucznia, w trakcie którego nowi uczniowie zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością stanowi ważny krok w ich edukacyjnej podróży.
📚 Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzymy uczniom wielu sukcesów w nauce, radości z odkrywania nowych pasji oraz satysfakcji z osiągnięć. Rodzicom życzymy cierpliwości, dumy z postępów dzieci oraz owocnej współpracy ze szkołą. Niech ten rok szkolny będzie pełen pozytywnych doświadczeń i wspaniałych wspomnień dla wszystkich! ✨
więcej
1 września wspominamy dzień, który zapoczątkował największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości – II wojnę światową. To rocznica, która przypomina nam o tragedii, cierpieniu i ofiarach tamtych lat.
Pamiętając o przeszłości, oddajemy hołd wszystkim, którzy walczyli i ginęli za wolność, oraz zobowiązujemy się, by ich ofiara nigdy nie poszła w zapomnienie.
„Nie zbliżaj się do linii energetycznych, „Nie podnoś przyczep i maszyn w pobliżu linii energetycznych”, „W przypadku kontaktu z linią energetyczną nie opuszczaj pojazdu, pozostań w kabinie” – o tych i wielu innych zasadach bezpiecznej pracy traktuje skierowana do rolników i pracowników polowych akcja informacyjna rozpoczęta 28 sierpnia br. przez PGE Dystrybucja.
Prąd bywa określany mianem cichego zabójcy – nie widać go, nie słychać, jego potężną siłę widać dopiero wtedy, gdy rozpocznie się porażenie. Najlepszym sposobem zabezpieczenia się przed wszelkimi negatywnymi skutkami doziemienia jest znajomość zasad prawidłowej, bezpiecznej pracy przy i pod liniami energetycznymi.
Zapoczątkowana akcja ma pomóc budować w społeczności wiedzę, kształtować i wzmacniać dobre przyzwyczajenia, wskazywać prawidłowe zachowania - a przez to ograniczać prawdopodobieństwo postawania wypadków z udziałem ludzi i sprzętu rolniczego.
Więcej informacji - https://pgedystrybucja.pl/strefa-klienta/czeste-pytania/bezpiecznie-z-pradem